^Do góry
  
  
  

Żabki - grupa przedszkolna

zabki                  

Żabki wraz z Kicią Kocią w kosmosie

W tygodniu, w którym mówiliśmy o wszystkim, co jest związane z kosmosem, Żabki wraz z Kicią Kocią poznały wiele interesujących ciekawostek i wykonały wspólnie kilka doświadczen. Teraz już wszyscy wiemy, jak poruszają się planety, czy gwiazdy świecą tylko nocą oraz, w co wyposażony jest każdy astronauta.

Czytaj więcej...

Kicia Kocia zimą

Tym razem Żabki wraz z Kicią Kocią szukały sposobów na ciekawe spędzanie czasu zimą. Utrwaliliśmy nazwy sportów zimowych oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Zorganizowaliśmy bitwę na papierowe śnieżki, a na końcu poćwiczyliśmy precyzyjne "łowienie " śnieżnych kuleczek.

Czytaj więcej...

Żabki na Magicznym Dywanie

Ogromnym zaskoczeniem dla Żabek były zabawy na Magicznym Dywanie. Chyba nikt się nie spodziewał, że będzie naprawdę magiczny. Maluszki skakały po wodzie, grały na pianinie, rozbijały balony oraz ćwiczyły swoją spostrzegawczość i refleks w wielu innych zabawach.

Czytaj więcej...

Balony, balony...

Nadal pozostając w karnawałowym nastroju, na zajęciach z panią Anią bawiliśmy się balonikami - w rozmaity sposób. Podawaliśmy sobie balony w rzędzie, kołysaliśmy je na chuście animacyjnej w rytm muzyki, tworząc balonowy wietrzyk. Zrobiliśmy z nich popcorn, który wystrzeliwał w chusty pod sam sufit. Na koniec wykonaliśmy relaksacyjny masaż i automasaż.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy

Gdzie podziały się Żabki?! W środę 31 stycznia do naszej grupy zawitały same księżniczki, superbohaterowie, zwierzątka, czarownice i inni ulubieńcy z bajek. Nasza sala stała się bardzo kolorowa, a sala gimnastyczna przeistoczyła się w najprawdziwszą dżunglę. Bawiliśmy się świetnie zarówno w naszymi paniami, jak i z animatorami z Weddingmoment 😍.

Czytaj więcej...

"Akademia Smaku"

Tym razem w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Gramy zmysłami" zrealizowaliśmy zadanie "Akademia Smaku". Postanowiliśmy się zabawić zdrowo i jogurtowo. Każdy przedszkolak do swojego jogurtu naturalnego mógł wybrać sobie dowolne dodatki owocowe i bakalie. Zadanie miało na celu uwrażliwienie dzieci na nowe smaki oraz zmotywowanie ich do dokonywania zdrowych wyborów w swojej diecie oraz kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.