^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Ups…. NIEŚMIAŁOŚĆ

WSTYD zwany nieśmiałością to tematyka kolejnych zajęć w ramach poznawania emocji. Zajęcia zostały zrealizowane w środę 23 listopada w grupie I „Żabki”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak wygląda osoba, która może się wstydzić zewnętrznie, jak również co może czuć w środku (co dzieje się z jej ciałem, gdy ją odczuwa). W części praktycznej dzieci mówiły, czy same się kiedyś wstydziły, co było powodem ich wstydu oraz jak sobie z tym uczuciem poradziły. Na podsumowanie zajęć dzieci pokazywały do lusterka poznane wcześniej miny charakteryzujące dane emocje.

 

Czytaj więcej...

Bliskość, przywiązanie, troska - MIŁOŚĆ

W środę 16 października w grupie I „Żabki” odbyły się zajęcia dotyczące emocji. Poznaną emocją była MIŁOŚĆ pojawiająca się już w okresie niemowlęcym charakteryzująca się przywiązaniem do opiekuna. Czytana bajka „Ślady mrówek” opowiada o historiach przyjaciół, którzy nawzajem opowiadają sobie jak spędzają czas ze swymi rodzicami, okazując sobie nawzajem czułość, bliskość oraz troskę. W części praktycznej dzieci opowiadały sobie nawzajem jak spędzają czas wolny z rodzicami oraz co najbardziej lubią z nimi robić, utrwalały także sobie imiona bohaterów występujących w czytanych bajkach poprzez zabawę „Kto to taki”. Na koniec zajęć dzieci w przygotowanych wcześniej sercach dla rodziców narysowały im rzeczy, które są dla nich ważne w ich wzajemnych relacjach.

Czytaj więcej...

Poznajemy zawody - Listonosz

W dniach 8 i 15 listopada 2022 w grupie II „Biedronki” odbywały się kolejne zajęcia z zakresu preorientacji zawodowej dla przedszkolaków. Drugim poznanym zawodem był LISTONOSZ. Każdy z przedszkolaków mógł zobaczyć na własne oczy strój listonosza a chętne osoby mogły go również przymierzyć. Ponadto podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie są obowiązki zawodowe listonosza, jak również jakie akcesoria (wyposażenie) jest mu potrzebne do wykonywania swojej pracy. Podczas zajęć praktycznych dzieci układały historyjkę obrazkową dotyczącą drogi wysyłanej i doręczanej paczki czy utrwalały własne adresy zamieszkania poprzez wręczanie sobie nawzajem listów. Wykonywały także ustalone ćwiczenia ruchowe po otrzymaniu listu z odpowiednim znakiem graficznym, układały znaczki pocztowe składające z 8 elementów oraz opowiadały co się na nich znajduje. Podsumowaniem zajęć były zagadki oraz Quiz dotyczący omawianego zawodu.

Czytaj więcej...

Zzielenieć… lub pękać... z Zazdrości

Kolejną emocją jaką poznały najmłodsze przedszkolaki była ZAZDROŚĆ. Na zajęciach 9 listopada dziecidowiedziały się jak czują się osoby zazdrosne, o co można być zazdrosnym oraz jak można naszązazdrość zamienić w pozytywną energię, która pomoże nam się rozwijać oraz zdobywać noweumiejętności. Na zakończenie zajęć dzieci prezentowały przed grupą „Dobrą Panią Zazdrość” –zazdroszczę sobie tego, że – jestem (jaki?), umiem (tego co do tej pory się nauczyłem/łam, robię,mam).

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.