^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Smerfy - grupa przedszkolna

smerfy1                              2019 / 2020

             Oddział V   

             integracyjny

                 * dzieci 6-letnie *

Nauczycielka prowadząca: Kinga Jankowska

Nauczycielka wspomagająca: Joanna Buśko

Woźna: Sylwia Stephan

WIERSZYKI NA DZIECIĘCE MASAŻYKI

W masażykach chodzi o nawiązanie kontaktu fizycznego z dziećmi, czyli o delikatny dotyk, głaskanie. O tego rodzaju masażu mówi się jak o „sercu na dłoni”, czyli o okazywaniu dziecku przez rodzica miłości przez dotyk. Przy masażu należy przestrzegać zasad: nie śpieszyć się, dać dziecku tylko tyle ile potrafi ono przyjąć. Zwolennicy masażu dziecięcego dostrzegają jego pozytywny wpływ na organizm dziecka, na jego zachowanie - staje się bardziej przyjacielskie, bardziej odważne, odporne na stres. W masażu działa zasada równowagi pomiędzy dawaniem i braniem: gdy wykonuje masaż, daje coś z siebie drugiej osobie, ale także wiele biorę dla siebie - jej miłość i wdzięczność. Dzieci z natury bardziej ruchliwe - pobudliwe, stan relaksu osiągają szybciej, gdy do muzyki, której akurat słuchają dołączy się słowa i ruch w formie czułego kontaktu dotykowego, takiego jak głaskanie, dotykanie, delikatne poklepywanie.Te bardzo wyraziste i przyjemne doznania, silnie przyciągają uwagę dzieci, powodując, że koncentruje się ono na sobie, swoim ciele, dzięki czemu uspokaja się. Zabawa - masażyk łączy fizycznie uczestniczące w niej dzieci ( dziecko i rodzica) dając mu radość i odprężenie. Można powiedzieć, że zabawy relacyjne (ułatwiające kontakt) i relaksujące zaspakajają wiele potrzeb psychicznych dzieci (miłość, bezpieczeństwo, odprężenie, radości i śmiechu, zabawy i ruchu).

 

Czytaj więcej...

KREATYWNA MANDALA

Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej i oznacza „koło życia”, „święty krąg”. Jest okrągłym, symetrycznym rysunkiem mającym symboliczne znaczenie. Symbolizuje drogę do naszego wewnętrznego centrum. Dostępnych jest wiele wzorów mniej lub bardziej regularnych, są również mandale tematyczne. Kreatywną mandale dziecko może samo „zaprojektować” i wykonać w domu. Ważne jest, żeby był zachowany porządek w tworzeniu mandali, dlatego istotne jest, aby dziecko wykonywało mandalę od brzegów do jej wnętrza. Można też poszukać natchnienia podczas tworzenia mandali w muzyce, która może cichutko grać w tle i działać uspokajająco. Dzięki niej dusza bardziej się otworzy i uskrzydli pracę nad mandalą. Podczas wykonywania mandali poczujesz jak uspokaja się Twój oddech i osiągniesz stan relaksu. Po zakończonej pracy rodzic może omówić z dzieckiem mandalę.

Czytaj więcej...

PSZCZOŁA Z JAJKA NIESPODZIANKI I UL

Co potrzebujemy do zrobienia pszczoły?

  • puste, żółte jajka niespodzianki
  • niebieska lub biała kartka na skrzydełka
  • czarna kartka na czułki
  • czarna taśma izolacyjna (przecinamy wzdłuż na pół)
  • czarny marker
  • kasza gryczana, piasek, malutkie kamyczki i wszystko co potrząsane wydaje dźwięki

Można zrobić też domek dla pszczół z rolek po papierze toaletowym.

Czytaj więcej...

ZABAWY Z LICZENIEM

Drogie Smerfy! Na pewno zbieracie w domu nakrętki po butelkach i kartonach, pora je wykorzystać zanim oddacie je w szczytnym celu. Zapraszam do zabaw w liczenie, utrwalimy dodawanie i odejmowanie w zakresie liczby 10. 

Czytaj więcej...

WIELKANOCNA PALMA JAGODY

Jagoda wykonała ozdobę świąteczną - palmę!

Czytaj więcej...

ZABAWA NA KONIEC TYGODNIA

Zapraszam do zabawy "Narysuj to, co narysowałem"! Mogą w niej brać udział wszyscy członkowie rodziny.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.