^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Światowy Dzień Mycia Rąk

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie, kiedy należy myć ręce, jak to prawidłowo robić, stworzyliśmy własną instrukcję mycia rąk, a nawet smerfne mydła. Większość Smerfików wybrała produkcję mydła z płatkami róż. Jedynie Mateusz i pani Arleta zdecydowali się na mydło lawendowe. 

Czytaj więcej...

BEZPIECZNI NA DRODZE

„Obok pasów znak drogowy wita mnie przyjaznym słowem, bo po pasach przejść na drugą można stronę. Gdy czerwone światło błyśnie, stoję w miejscu oczywiście, a przechodzę, gdy zapali się zielone”

Kubusie utrwalały podstawowe zasady ruchu drogowego, wykonały autka z papierowych rolek oraz szczegółowo zapamiętały i narysowały swoja drogę do przedszkola.

Czytaj więcej...

KOLOROWO I SPORTOWO

Jesień już w pełni. Dominują barwy pomarańczowe, czerwone, brązowe, żółte i zielone.
To koloroterapia, która dodaje energii i zachęca do działania. Kubusie zgromadziły różnorodne jesienne skarby i ułożyły z nich długą stonogę oraz ekologiczne obrazy. Na placu zabaw grały w piłkę, kapsle i fińskie kręgle (mölkky).

Czytaj więcej...

Czy kropka to na pewno "tylko" kropka?

W tym roku Smerfiki nie obchodzily Dnia Kropki, ale dzisiaj z panią Anią kropkami się pobawiły.Wykonaly doświadczenia kropkowe - stworzyły kropki z różnych materiałów, narysowały swoje przepiękne kropki (które zamieniły się w kule 😀), a nawet wykonały kropkowy masaż. Rozegrały również nietypowy mecz piłki i nauczyły się korzystać z termometru uczuć.

Czytaj więcej...

CO TO ZA WARZYWO?

Smerfy bardzo chętnie uczestniczą w zabawach dydaktycznych, takich jak dzisiejsza...

Przed dziećmi ułożone zostały kartoniki z kropkami od 1 do 6. Po drugiej stronie kartoników ukryte były ilustracje warzyw.

Wybrane dziecko rzucało kostką do gry. Dzieci wspólnie przeliczały liczbę oczek, mówiły jakie warzywo wylosowały i dzieliły jego nazwę na sylaby.

Na drzewie owocowym dzieci wykonywały proste działania wykotzystujac liczmany- jabłka. :)

Czytaj więcej...

Koniec lata w smerfnym sadzie i ogrodzie

W tym tygodniu Smerfiki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt, bawiły się na magicznym dywanie, tworzyły zbiory owoców i warzyw, robiły szaszłyki z owoców, które chętnie spałaszowały. Pani psycholog prowadziła w tym tygodniu z nami zajęcia o złości.

Czytaj więcej...

Podkategorie

biedronki01                                      

krasnoludki           

smerfy1       

                                                                      

zabki                  

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.