^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kubusie Puchatki - grupa przedszkolna

kubusie1

Dzień Mamy i Taty

Kubusie wystąpiły dla swoich Kochanych Rodziców. Zaśpiewały piosenki, powiedziały wiersz oraz wystawiając przedstawienie, opowiedziały historię o tym, jak poznali się Mama i Tata 😀. Podczas występu naszych Talenciaków pojawiły się łzy wzruszenia oraz rozbawienia.

Bardzo dziękujemy Tacie Kacpra za przecudny film oraz Tacie Oliwiera za rewelacyjne zdjęcia, dzięki którym będziemy mogli wspominać długo to wydarzenie.

Czytaj więcej...

Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli

W tym tygodniu uczyliśmy się o służbach ratowniczych i z tej okazji odwiedziliśmy siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o pożarach i dymie, przećwiczyliśmy z panem strażakiem telefon alarmowy oraz ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Obejrzeliśmy samochody strażackie oraz sprzęt ratujący życie. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak strażacy szykują się do wyjazdu, tym razem na szczęście tylko na ćwiczenia.

Czytaj więcej...

Kubuś Puchatek spędził weekend z Nikodemem

Ten weekend Kubuś Puchatek spędził u ... Nikodema

Czytaj więcej...

Wycieczka do Nadleśnictwa

Tym razem podczas wycieczki mogliśmy prześledzić drogę, jaką pokonuje małe nasionko, żeby stać się dużym drzewem. W tym celu wybraliśmy się do Wyłuszczarni Nasion w Siedlisku oraz Szkółki Leśnej w Przyborowie. Pan leśnik opowiedział nam o tym, jak należy zachowywać się w lesie w taki sposób, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie zakłocać życia mieszkańcom lasu. Przed wyruszeniem w drogę sprawność naszego autokaru sprawdziły panie policjantki, które pouczyły nas również, jak należy zachowywać się podczas wycieczki. Nasz autokar oczywiście był sprawny, ponieważ zawsze jeżdzimy z najlepszymi kierowcami w Nowej Soli - firmą Edtrans. Dziękujemy bardzo Panie Edwardzie za pomoc i wyrozumiałość.

Czytaj więcej...

Brykające Kubusie!

Tym razem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w świetnych zajęciach sportowych na trampolinach. Było oczywiście dużo skakania, ale teź musieliśmy wykazać się czujnością, naśladowaliśmy różne figury, reagowaliśmy na sygnały pani prowadzącej i ćwiczyliśmy z piłkami. Zabawa była świetna, ale też bezpieczna, bo dbaliśmy o siebie nawzajem.

Czytaj więcej...

Galaretkowe szaleństwo!

W kwietniu, w ramach projektu "Gramy zmysłami", stymulowaliśmy smak i węch. Kubusie dodatkowo bawiąc się w "Galaretkowe wariacje" uaktywniły zmysły wzroku i dotyku. Zabawa była przednia i smakowita.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.