^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kubusie Puchatki - grupa przedszkolna

kubusie1

WARSZTATY W BIBLUSIU

Z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Kubusie uczestniczyły w warsztatach „Historia książki”. Poznały najważniejsze etapy jej powstawania od czasów starożytnych aż po współczesność. Od rysunków na skałach w jaskiniach poprzez pismo na kamieniach i tabliczkach glinianych, hieroglify (znaki pisma obrazkowego na papirusie), średniowieczne rękopisy, drukowane inkunabuły, aż do książek elektronicznych. Z dużym zainteresowaniem przeglądały różne książki z bogatego księgozbioru biblioteki. Utrwaliły zasady związane z ich wypożyczaniem.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z RADCĄ PRAWNYM

W ramach preorientacji zawodowej Kubusie spotkały się z panią Ewą Siutą-Murzyńską z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze. Założyły togi, które są atrybutem sędziego, adwokata, radcy prawnego i prokuratora (różnią się one kolorem żabotu i obszyciem togi typowym dla danego zawodu) i wcieliły się w role uczestników rozprawy sądowej. Sędzia po zapoznaniu się z przepisami prawa cywilnego i wysłuchaniu obu stron konfliktu oraz świadka, rozstrzygnął sprawę polubownie.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi

Wołamy głośno S.O.S pomoc potrzebna Ziemi jest!

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Kubusie segregowały śmieci do żarłocznych śmietników. Omawiały i dobierały ilustracje z działaniami ludzi, które zagrażają Ziemi albo dbają o jej przyszłość. Wspólnie z rodzicami wykonały pomysłowe zabawki z domowego recyklingu. W przedszkolnym ogródku przygotowały śmieciowy eksperyment. Zakopały bio, plastik, metal, papier oraz szkło, żeby za dwa miesiące sprawdzić, co się z nimi stało. Ułożyły również planetę Ziemię z zielonej i niebieskiej mąki ziemniaczanej i bawiły się cieczą nienewtonowską.

Czytaj więcej...

POSZUKIWANIE WIELKANOCNYCH JAJEK

Kubusie radośnie szukały pisanek i kraszanek starannie ukrytych w przedszkolnym ogrodzie. Wyruszyły z koszykami, aby zebrać jak najwięcej kolorowych jajek. Zwyciężył Mikołaj, drugie miejsce zajął Kacper, a trzecie ex aequo Ania i Piotruś. Wszystkie dzieci w nagrodę otrzymały słodkie, wielkanocne niespodzianki.

Czytaj więcej...

WIELKANOCNE SYMBOLE

Kubusie rozmawiały o wielkanocnym koszyczku, jego symbolach, pokarmach, które znajdują się w święconce, a także o świątecznych tradycjach i zwyczajach. Narysowały oburącz wesołego zająca, ozdobiły pisanki małe i bardzo duże oraz zasiały rzeżuchę. Rozwiązywały również wielkanocne zadania, współpracując w zespołach i stukały się jajeczkami podczas muzycznej zabawy „Na wybitki”.

Czytaj więcej...

Dzień Tęczy

Tęcza to jedno z najpiękniejszych w przyrodzie zjawisk optycznych w postaci wielobarwnego łuku. Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy i fioletowy to jej podstawowe kolory. Kubusie przypomniały sobie jak powstaje tęcza i eksperymentowały tworząc jej kształt oraz łącząc tęczowe tafle kolorów. Odciskały swoje dłonie, rozdmuchiwały słomką akwarelowe kleksy, malowały pipetami na rozsypanej soli, a także wykonały doświadczenia z mlekiem i barwnikami.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.