^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Kubusie Puchatki - grupa przedszkolna

kubusie1

BEZPIECZNI NA DRODZE

„Obok pasów znak drogowy wita mnie przyjaznym słowem, bo po pasach przejść na drugą można stronę. Gdy czerwone światło błyśnie, stoję w miejscu oczywiście, a przechodzę, gdy zapali się zielone”

Kubusie utrwalały podstawowe zasady ruchu drogowego, wykonały autka z papierowych rolek oraz szczegółowo zapamiętały i narysowały swoja drogę do przedszkola.

Czytaj więcej...

KOLOROWO I SPORTOWO

Jesień już w pełni. Dominują barwy pomarańczowe, czerwone, brązowe, żółte i zielone.
To koloroterapia, która dodaje energii i zachęca do działania. Kubusie zgromadziły różnorodne jesienne skarby i ułożyły z nich długą stonogę oraz ekologiczne obrazy. Na placu zabaw grały w piłkę, kapsle i fińskie kręgle (mölkky).

Czytaj więcej...

JESIENNA TWÓRCZOŚĆ

Kubusie z zapałem ugniatały masę solną i formowały z niej gruszki, starannie malowały je farbą, łącząc kolory. Stempelkami z ziemniaków ozdobiły duży dębowy liść oraz wydrapały na czarnych kartkach barwne, jesienne listki. Poznały również działanie wagi szalkowej z odważnikami i wag elektronicznych. Ważyły warzywa, porównywały ich ciężar, układały i ilustrowały ruchem owocowo- warzywne rytmy. Z zaciekawieniem i zdziwieniem oglądały ogródek warzywny w magicznych okularach 3D.

Czytaj więcej...

KUBUSIOWY DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji tego święta dziewczynki przygotowały dla kolegów różne niespodzianki.

Chłopcy skosztowali również smaczny sok marchewkowo- owocowy, aby byli silni i zdrowi i do zabawy zawsze gotowi.

Czytaj więcej...

WYCIECZKA DO PARKU FIZYKI

„Kubusie” odwiedziły Centrum Matematyczno- Informatyczno- Przyrodnicze OdraN.

W ogrodzie doświadczeń przy pomocy 47 przyrządów do eksperymentów, bawiąc się świetnie, poznały i badały urządzenia z zakresu mechaniki, akustyki, haptyki, hydrostatyki, olaktologii oraz optyki. Zagrały na kamiennych cymbałach, słuchały dźwięku dzwonów rurowych i Fletni Pana. Sprawdziły, jak powstaje wir wodny, jak działa pompa czerpakowa czy waga hydrauliczna. Dzięki dwóm zwierciadłom zobaczyły efekt nieskończoności.

Czytaj więcej...

DARY JESIENI - WYCIECZKA DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

W ogródku urosły marchew i pietruszka, cebula, buraczki i jeszcze kapusta. W sadzie mamy gruszki, jabłka się rumienią. Są smaczne i zdrowe, już pachnie jesienią.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.