^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Tygryski - grupa przedszkolna

                                                                      

NA WIOSENNEJ ŁĄCE

„Łąka tylu ma mieszkańców, zwierząt, roślin kolorowych. Tu motylek, a tam pszczółka. Tutaj kwiatek – o różowy!...”

Tygryski poznały owady żyjące na łące, budowę pszczoły i motyla oraz ich cykl rozwojowy. Dowiedziały się, kto mieszka w ulu, jak powstaje miód i co robi pszczelarz. Z leniwej ósemki i swoich sylwetek stworzyły kolorowe motyle.

Czytaj więcej...

TYGRYSKOWY DZIEŃ DZIECKA

„To jest nasz dzień, wszyscy bawimy się, nasze buzie uśmiechnięte. Nikt już nie smuci się, bo to właśnie nasz dzień, wielka radość w nas nie kończy się. To prawda, że gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Sprawmy dziś by, ten piękny uśmiech towarzyszył Im aż do dorosłych lat...”

Czytaj więcej...

M jak MAMA, T jak TATA

Kochana Mamo, kochany Tato!

Dzisiaj dziękować chcemy Wam za to, że nas kochacie, że o nas dbacie i wszystkie psoty nam wybaczacie. Przyjmijcie życzenia: 100 lat w zdrowiu i marzeń spełnienia!

Czytaj więcej...

BYSTRE OCZY I SPRAWNE PALCE

Tygryski z entuzjazmem ćwiczyły koordynację wzrokowo- ruchową: rysowały po śladzie palcami, kryształkami i światłem. Układały kolorowe, połyskujące wzory.

Czytaj więcej...

W ZAGRODZIE

„Na podwórku poznasz kozę, konia, owcę, świnkę, krowę. A do tego Burka pieska, który w zgodzie z kotem mieszka. Poznasz tutaj wiejskie ptaki, kury, gęsi, ich pisklaki. Kaczki, wróble i indyki, wszędzie pełno jest muzyki”.

Czytaj więcej...

WARTO CZYTAĆ

„ Z książek wiele się dowiecie o szerokim, pięknym świecie”

Tygryski z zainteresowaniem słuchają codziennie czytanych bajek. Poznają ciekawe i tajemnicze przygody bohaterów „Elmera”, „Szarego Domku” czy „Piaskowego Wilka”. W tym tygodniu dowiedziały się, jak powstaje książka i kto pomaga w jej stworzeniu oraz utrwaliły zasady korzystania z księgozbioru. Ze starych książek przekazanych na makulaturę wyczarowały piękne, papierowe cuda techniką plastyczną – book folding. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek wykonały kolorowe serduszko z życzeniami dla pań bibliotekarek z Biblusia.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.