^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Tygryski - grupa przedszkolna

                                                                      

W ŚWIECIE BAJEK

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajek obchodzony jest na całym świecie 05 listopada.Tego dnia Tygryski rozmawiały o swoich ulubionych postaciach z bajek, oglądały zabawki przedstawiające bohaterów bajkowych. Dzieci rozpoznawały muzykę z bajek oraz kolorowały obrazki przedstawiajace swoich ulubionych bohaterów.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

05 listopada w grupie Tygryski odbyło się spotkanie z policjantkami, które wyjaśniły przedszkolakom na czym polega ich praca. Przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśniły jak należy zachować się podczas spotkania agresywnego psa oraz w kontaktach z obcymi ludźmi. Dzieci miały okazję usiąść w radiowozie. Tygryski z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe. Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie. 

Czytaj więcej...

ZAPASY NA ZIMĘ

,,Zapasy na zimę”


Gotujemy dziś zapasy
Na zimowe długie czasy
Już w piwnicy są ziemniaki i kapusta i buraki
Już w spiżarce sześć słoików
Słodkich jabłek też bez liku


Są borówki, konfitury
I prawdziwków cztery sznury
Bo mamusia nasza miła
O wszystko się zatroszczyła

E. Szelburg – Zarembina

Czytaj więcej...

JESIENNY LAS

W minionym tygodniu dzieci z grupy Tygryski wzbogacały wiadomości na temat jesiennego lasu. Przedszkolaki poznały wygląd jesiennego lasu,  zdobyły informacje o leśnych zwierzętach, oraz nauczyły się rozpoznawać ich dźwięki. Dzieci po wysłuchaniu opowiadania o jeżu, wymyśliły swoje opowiadanie i przedstawiły je w formie obrazkowej.

Czytaj więcej...

ZWIERZĘTA DOMOWE

Od 11-15 października w  grupie Tygryski rozmawialiśmy o zwierzętach domowych. Dzieci nauczyły się, jak o nie dbać, rozwiązywały zagadki z nimi związane, rozwijały wrażliwość słuchową w zabawach związanych z rozpoznawaniem głosów zwierząt i naśladowaniem ich. Rozmawialiśmy również o tym, kiedy zwierzę musi iść do weterynarza i czym on się zajmuje. Dzieci z miłą chęcią opowiadały o swoich zwierzętach domowych. 

Czytaj więcej...

FIGURY GEOMETRYCZNE

"Przedszkolaczek Jacek to majster nie lada
Popatrzcie jak sprawnie mozaikę układa,
Jedno koło, jeden kwadrat, cztery prostokąty,
Głowa, brzuszek, ręce, nogi, kapelusz trójkątny.
Trzeba jeszcze zrobić butki
Z prostokątów małych.
No i proszę – już pajacyk zrobiony jest cały!"

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.