^Do góry
  
  
  

Biedronki - grupa przedszkolna

biedronki01                                      

JEDZIE POCIĄG Z DALEKA

Biedronki wybrały się na wycieczkę do nastawni kolejowej i na Dworzec PKP Nowa Sól. Poznały pracę dyżurnego ruchu oraz sposoby sprawnego i bezpiecznego kierowania ruchem pociągów. Zwiedziły także pomieszczenia znajdujące się na dworcu i obejrzały makietę kolejową.

Czytaj więcej...

ABC BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

„Obok pasów znak drogowy wita mnie przyjaznym słowem, bo po pasach przejść na drugą można stronę. Gdy czerwone światło błyśnie, stoję w miejscu oczywiście, a przechodzę, gdy zapali się zielone”

W poniedziałek 25 września Żabki i Biedronki odwiedziła pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli. Opowiedziała nam na czym polega jej praca i pokazała elementy, z których składa się służbowe wyposażenie policjanta. Utrwaliliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz właściwego zachowania w kontaktach z nieznajomymi. Ćwiczyliśmy również prawidłowe przechodzenie przez jezdnię i każdy mógł usiąść za kierownicą oznakowanego radiowozu.

Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj, to święto Oli, Tosi, Borysa. W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce.

W środę 20 września Biedronki świętowały Dzień Przedszkolaka z drużyną Psiego Patrolu. Była wesoła gimnastyka, tunel, memory, cienie, zabawy muzyczne z balonami i tropienie ukrytych niespodzianek. Wszystkiego najlepszego!

Czytaj więcej...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W piątek 15 września obchodziliśmy International Dot Day, święto kreatywności. Poznaliśmy historię Vashti, nieśmiałej dziewczynki, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości i odkryła swój talent do malowania. Główną bohaterką naszych zabaw była kropka - rozwiązywaliśmy zagadki i układaliśmy puzzle. Klikając, dmuchając i trzęsąc książką pomogliśmy Panu Kropce - Blipkowi wygrać grę i znaleźć przyjaciółkę oraz stworzyliśmy bardzo duże i bardzo kolorowe, kropkowe drzewo!

Czytaj więcej...

EDUKACJA PRZYRODNICZO - LEŚNA

W czwartek naszą grupę odwiedziła pani leśnik Mirosława Antecka z Nadleśnictwa Nowa Sól. Przeczytała nam bajkę o krecie, budowniczym tuneli, jego zwyczajach i ulubionych przysmakach. Układaliśmy puzzle przedstawiające zwierzęta duże i małe mieszkające w lesie oraz szukaliśmy mam leśnych maluszków.

Czytaj więcej...

CZYTANIE NA DYWANIE

Biedronki odwiedziła pani Ania, bibliotekarka z Biblusia, Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzieci poznały historię chomika Zenka, który aby wyjść z klatki musiał pokonać strach. Rozmawiały o tym, kiedy czujemy strach i kto albo co pomoże nam przestać się bać oraz jak należy opiekować się zwierzętami. Wykonały również drużynę kolorowych, papierowych myszek i nadały im imiona.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.