^Do góry
  
  
  

Biedronki - grupa przedszkolna

biedronki01                                      

WSZYSTKO JEST MUZYKĄ

„By zagrać z prawdziwą orkiestrą, nie trzeba być żadnym maestro, wystarczy fantazji ćwierć deka. Słuchacze już biegną z daleka!”

Biedronki poznały różnorodne instrumenty, sposoby powstawania muzyki i wydobywania dźwięków z licznych przedmiotów, różne gatunki muzyczne i ich przedstawicieli.  Stworzyliśmy grupową orkiestrę i koncertowaliśmy grając na kuchennych garnkach, pokrywkach oraz Bum Bum Rurkach. Korzystając z maty klawiszowej „Kolor Piano”, na podstawie kolorowych i różnorodnych figur geometrycznych zagraliśmy wspólnie znane dziecięce utwory, a także tworzyliśmy własne melodie. W naszej sali było bardzo głośno, kreatywnie i wesoło.

Czytaj więcej...

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Gramy Zmysłami" - Akademia Smaku

Dzieci z grupy ,,Biedronki" wzięły udział w zajęciach ,,Akademia Smaku". Poznały jakie mamy zmysły i jak odbieramy bodźce dzięki nim. Na zajęciach obszernie omawiany był zmysł smaku. Dzieci spróbowały różnych przekąsek o słodkim, kwaśnym, gorzkim i słonym smaku.

Czytaj więcej...

Sensoryczny przedszkolak

Biedronki brały udział w zajęciach sensorycznych prowadzonych przez Panią Asię. Na początku zajęć każde z dzieci wybierało w pudełku sensorycznym dany przedmiot i poprzez dotyk, musiało odgadnąć co to za przedmiot.Następnie dzieci poznawały różne faktury i omawiały jakie są w dotyku.Na koniec w parach dzieci musiały wskazywać części ciała i na hasło,,klocek" złapać go jak najszybciej.

Czytaj więcej...

Brokuł Borys - wyzwanie z projektu edukacyjnego ,,Witaminki"

Biedronki wzięły udział w brokułowym wyzwaniu z projektu edukacyjnego ,,Witaminki". Dzieci dowiedziały się w jakiej postaci można zjeść brokuł, jak wygląda i pachnie.Wykonały wspólnie z panią kucharką pastę z brokuła i serka, którą potem mogły spróbować. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną ,,Brokuł".

Czytaj więcej...

CZYTANIE NA DYWANIE

Dzisiaj ponownie odwiedziła nas pani Ania, bibliotekarka z nowosolskiego Biblusia. Razem z Kolorysiami bawiliśmy się w kolory. Utrwalaliśmy rozpoznawanie barw, porównywaliśmy i wyszukiwaliśmy szczegóły ukryte na śmiesznych ilustracjach oraz rozwiązaliśmy zabawne zadania. Wesoło brykaliśmy z kolorową chustą animacyjną.

Czytaj więcej...

BAL KARNAWAŁOWY

„Dziś w przedszkolu jest wesoło, będzie dużo skocznych tańców, mamy już przeróżne stroje, bo to jest bal przebierańców”.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.