^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Biedronki - grupa przedszkolna

biedronki01                                       2019/2020        

                        Oddział II

                        integracyjny

                             * dzieci 4-letnie *

Nauczycielka prowadząca: Lidia Suska

Nauczycielka wspomagająca: Mariola Sulej

Pomoc nauczycielki: Karolina Panek

Woźna: Ewa Juchom

                      

KOMU POTRZEBNE SĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE?

Święta potrzebne są kwiatom, żeby mogły kolorami przystroić świat.

Święta potrzebne są mamusiom, żeby mogły upiec pyszne wielkanocne ciasta, baby i mazurki. Święta potrzebne są tatusiom, żeby mogli zaczarować jajka w kolorowe pisanki.

Święta potrzebne są też dzieciom, żeby mogły znaleźć prezenty od wielkanocnego zajączka.

Czytaj więcej...

BIEDRONKOWE ZAJĘCIA DOMOWE

 Esterka w domu dzielnie pracuje : układa puzzle, gra w gry logiczne, rysuje i maluje mazakami, rozwiązuje zadania w zeszycie ćwiczeń pięciolatka.

Czytaj więcej...

KACPER W DOMU - RYSOWANIE NA PIASKU

Kacperek rysuje na piasku. Ale, co tak świeci?. Mama włożyła lampki choinkowe między dwie przezroczyste pokrywki z plastikowych pudełek od  zabawek, brzegi połączyła taśmą klejącą. Nasypała trochę piasku, podłączyła lampki i zabawa gotowa!

ZAGADKI WIELKANOCNE

Mniejsze dziecko zapewne bardziej będzie chciało wypróbować niektóre z wielkanocnych gier i zabaw w jakie bawią się dzieci wraz z rodzicami na całym świecie. Jedną z tradycyjnych gier jest szukanie czekoladowych jajek lub króliczków ukrytych przez rodzica. Jako zabawę można również potraktować malowanie pisanek lub przygotowanie świątecznej sałatki jarzynowej – rozmaite kolory i kształty warzyw być może zafascynują niektóre dzieci. Proponuję wspólnie z dzieckiem zabawić się w rozwiązywanie zagadek związanych z tematyką wielkanocną.

Czytaj więcej...

EKSPERYMENTY Z JAJEM

Co to takiego, odgadnijcie drodzy. Są z wierzchu białe, a żółte w środku.

Gdy je ugotować, dziwy się dzieją. Bo zamiast mięknąć, one twardnieją?

Czytaj więcej...

ZABAWY

Zapraszam do zabaw, które sprawią dzieciom radość :

Bańki mydlane – no które dziecko tego nie lubi? Uwielbiamy kolorowe bańki  unoszące się w powietrzu. Jeżeli pozwolimy dziecku dmuchać to dodatkowo będzie miało okazję ćwiczyć oddech.

Balony –  Dzieci je uwielbiają i potrafią w kreatywny sposób wykorzystać. Można je odbijać lub malować po nich mazakami nasze emocje.

Skakanie po łóżku – z rodzicem lub bez. Ta atrakcja jest bardzo pożądana w naszym domu. Sprawia wiele radości, a nic nie kosztuje, no może po jakimś czasie wymianę materaca :)).

Zabawy z wodą - tania, prosta i bardzo edukacyjna czynność. Nieważne czy przy stoliku, w wannie czy na podwórku. Dzieci kochają wodę: przelewać, wylewać, psikać, zamrażać. Dodatkowo ćwiczą motorykę małą.

Wspólne gotowanie – mieszanie jajek i dodawanie łyżką mąki jest bardziej rozwijające niż niejedna zabawka. Do tego spędzimy razem naprawdę fajny czas, który nasze dziecko zapamięta na całe życie.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.