^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności Przedszkola nr 9 w Nowej Soli

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodził najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.  „Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W tym dniu dzieci przynosiły do przedszkola swoje pluszowe misie. We wszystkich grupach wiekowych misiowe przytulanki miały swoje święto a przy okazji ich mali właściciele mogli przyjemnie i radośnie spędzić czas.

 

 

Smerfy poznały historię pierwszego pluszowego misia, odgadywały misiowe zagadki i dumnie prezentowały swoje pluszaki całej grupie. Nie obeszło się także bez konkursów i zabaw ruchowych takich jak: rozpoznawanie misia z zamkniętymi oczami, przenoszenie zapałek w rękawiczkach, zawody drużyn w przenoszeniu przedmiotu w rękawicach kuchennych itd. Każdy Smerf zrobił sobie zdjęcie w fotobudce, a na koniec wykonaliśmy słodkie misie z płyt CD.

 

 

Dzień Pluszowego Misia minął Kubusiom Puchatkom bardzo przyjemnie. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Wspólnym zabawom i tańcom nie było końca. Misie posłużyły dzieciom również do nauki liczebników porządkowych.

 

 

Tygryski przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki i bawiły się z nimi: kołysały misie na chuście animacyjnej, zrobiły misiom ślizgawkę oraz trampolinę. Misie relaksowały się razem z dziećmi, były przytulane i głaskane. Tygryski rozpoznawały swoje misie dotykiem. Następnego dnia dzieci ułożyły, skleiły i pokolorowały ogrooomne puzzle, których bohaterem był oczywiście miś. Tygryski słuchały bajki o misiu i śpiewały o misiu piosenkę. Zrobiły też piękne obrazy przedstawiające misie. 

 

 

Biedronki podobnie jak Tygryski bawiły się ze swoimi misiami, przytulały je...

 

 

Misie żabkowe miały piękne czapeczki kolorowe ...

 

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.