Jesteś tutaj: Start

26 czerwca 2012r odbyło się w przedszkolu uroczyste pożegnanie starszaków. W tej miłej i wzruszającej uroczystości uczestniczyli rodzice dzieci odchodzących z przedszkola i rozpoczynających po wakacjach naukę w szkole. Obecne były również wszystkie przedszkolaki i pracownicy przedszkola. Wszystkie grupy przygotowały program artystyczny dla swoich najstarszych kolegów i koleżanek. Jako ostatnia wystąpiła grupa starszaków. Pięknie zatańczony polonez rozpoczął popisy Kubusiów Puchatków. Były piosenki, wiersze i tańce oraz podziękowania i kwiaty. Młodsze dzieci wręczyły starszakom pożegnalne prezenciki.
19 czerwca 2012r. wszystkie grupy odwiedziły Nadleśnictwo Nowa Sól na ul. Ciepielowskiej. Było mnóstwo atrakcji: bajka, pogadanka, konkurs, zwiedzanie arboretum i ognisko, na którym dzieci upiekły kiełbaski. Zdobywanie wiedzy w tak miłych okolicznościach bardzo się dzieciom podobało.
15 czerwca 2012r. Żabki uczestniczyły w I Festiwalu Piosenki i Tańca Przedszkolaków o puchar "Solusia". Festiwal odbył się w Nowosolskim Domu Kultury.
Dzieci pięknie śpiewały i tańczyły, a także prezentowały się w strojach ludowych i barwach narodowych.
Za udział w festiwalu dzieci otrzymały dyplom, soczek i "krówkę " dla każdego dziecka oraz nagrody: zestaw zabawek do piaskownicy i drewnianą układankę.
Natalka Rospondek z grupy Żabek, wygrała Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wiem, co jem". Praca została przygotowana pod kierunkiem p. Lidii Suskiej.
12 czerwca 2012r. nasz nowosolski Soluś poślubił Lusię. Na wesele, które odbyło się oczywiście w Parku Krasnala, zostały zaproszone starszaki z wszystkich przedszkoli. Po uroczystych zaślubinach, Kubusie Puchatki bawiły się wesoło wraz z innymi zaproszonymi dziećmi.
Wszystkie grupy zaprezentowały teatrzyki o tematyce dotyczącej profilaktyki zdrowia. Było kolorowo, wesoło i bardzo pouczająco, a nasi aktorzy spisali się doskonale.
W X Przeglądzie Tańca Towarzyskiego Sześciolatków "Krasnal 2012", tancerze z grupy Kubusiów Puchatków, w klasyfikacji drużynowej, wytańczyli II miejsce dla naszego przedszkola.
Zdobyli również medale indywidualne w poszczególnych kategoriach.
5 czerwca 2012r. dzieci uczestniczyły w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego w Czarnej.
Wiktoria Ratajczak z grupy "Kubusiów Puchatków", pod opieką p. Agnieszki Andrzejewskiej, wzięła udział w ogólnopolskim plastycznym konkursie logopedycznym "Rysujemy rymy słowem i kredką"
Do organizatorów konkursu wpłynęło blisko 2000 prac, a nasza Wiktoria zajęła III miejsce!
Od kilku lat nasze przedszkole współpracuje z REBA, Organizacją Odzysku S.A. - spółką wyspecjalizowaną w tworzeniu systemu zbiórki i odzysku baterii oraz akumulatorów przenośnych.
Za zebrane baterie przysługują punkty, które są wymieniane na zabawki i pomoce dydaktyczne. Do tej pory otrzymaliśmy komplety naczynek dla lalek i puzzle.
Dzieci, rodzice i pracownicy przedszkola chętnie przynoszą baterie. Wiedzą, że dzięki temu przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego.