Jesteś tutaj: Start

Nauka języka angielskiego odbywa się we wtorki. W zajęciach biorą udział dzieci 5 letnie: grupa III w godz. 10.00 - 10.30, grupa IV w godz. 10.30 - 11.00.
Zajęcia prowadzi nauczyciel języka angielskiego, pani Justyna Bogdanowicz.
Wrzesień 2014
1. Diagnozowanie umiejętności dzieci w różnych sferach rozwoju ( nauczycielki w poszczególnych grupach);
2. Badania przesiewowe w zakresie lateralizacji (pedagog) oraz wad postawy (lekarz pediatra we współpracy z nauczycielką posiadającą kwalifikacje do prowadzenia gimnastyki korekcyjnej);
3. Przesiewowe badania mowy we wszystkich grupach wiekowych (logopeda). W II półroczu zostaną przeprowadzone przesiewowe badania wzroku i słuchu dzieci idących do szkoły;
4. Badanie profilu psychoedukacyjnego dzieci z deficytami rozwoju (pedagog);
5. Opracowanie indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci z niepełnosprawnościami (oligofrenopedagodzy, pedagog, logopeda);
6. Indywidualne zajęcia specjalistyczne w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (zespół specjalistów: pedagog terapeuta, logopeda);
Wszystkie grupy pojechały na wycieczkę do Zielonej Góry.
Dzisiaj odbyło się w przedszkolu podsumowanie konkursu plastycznego "Wesoła leniwa ósemka". Przedstawiciele poszczególnych grup odebrali nagrody. Nagrodami były przybory i materiały plastyczne: farby i pędzle, plastelina, kredki, masa papierowa, kolorowe pisaki i mazaki.
I miejsce zajęły "Biedronki"
II miejsce " Kubusie Puchatki"
III miejsce - "Żabki" i "Smerfy".
To był ostatni koncert muzyczny w tym roku szkolnym. Kubańskie rytmy wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem utworu "Guantanamera" - jednej z najbardziej znanych piosenek kubańskich.
Pani strażnik A. Mosorzewska oraz pan sierżant M. Walendziak przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa obowiązujące w różnych miejscach i sytuacjach. Dzieci otrzymały też prezenty w postaci opasek i breloczków odblaskowych.