Jesteś tutaj: Start

Dzieci przyjęte do najmłodszej grupy, bawiły się w przedszkolu wraz z rodzicami. Zajęcia pozwoliły maluszkom poznać swoje panie, koleżanki i kolegów z grupy oraz nowe miejsce, w którym będą spędzać dużo czasu. Obecność rodziców pomogła przełamać pierwsze lody i sprawiła, że dzieci czuły się bezpiecznie w tak dużej grupie.
Dzieci 5-letnie spotkały się na zajęciach adaptacyjnych w przedszkolu. Poznały swoje nowe koleżanki i kolegów, panie oraz "zwiedziły" przedszkole. Miały okazję po raz pierwszy pobawić się razem.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie tegorocznych absolwentów odbyło się w obecności rodziców. Dzieci po raz ostatni wystąpiły razem w przedszkolu. Po części artystycznej otrzymały dyplomy, książki oraz absolwenckie czapeczki. Pani dyrektor życzyła każdemu wielu sukcesów w szkole i szczęścia w życiu.
Starszacy, prawie absolwenci, pożegnali się dzisiaj z młodszymi dziećmi i wszystkimi pracownikami przedszkola. Były wesołe podziękowania, wierszyki i wzruszające piosenki. Były kwiaty, kolorowe prezenciki i wspólne DZIĘKUJEMY!
Dzieci z kółka teatralnego wystąpiły dzisiaj w widowisku muzyczno-ruchowym "Czerwony Kapturek". Mali aktorzy nie potrzebowali słów, aby oddać nastrój każdej sceny. Bawili i wzruszali zarówno dziecięcą widownię, jak i rodziców. Oklaskom nie było końca.
W turnieju ekologicznym wzięły udział cztery drużyny reprezentujące poszczególne grupy przedszkolne. Zadania dotyczyły zdrowego odżywiania, segregowania śmieci oraz ruchu dla zdrowia. Turniej wygrała drużyna Smerfów.
Do Zielonej Góry wyruszyły dwa autokary pełne roześmianych i zaciekawionych dzieci. Najpierw odwiedziliśmy Teatr Lubuski, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie "Kopciuszek". Na deptaku zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i poszliśmy w stronę Palmiarni. W pięknych altankach dzieci zjadły ze smakiem śniadanie i wypiły soki. Wędrowanie po wszystkich piętrach Palmiarni było niemałym przeżyciem dla przedszkolaków. W drodze powrotnej niektórzy wycieczkowicze zmęczeni wrażeniami, zasnęli ukołysani jazdą autokarem.
Słońce towarzyszyło uczestnikom festynu, który odbył się w naszym przedszkolu. Na dzieci i rodziców czekało wiele atrakcji: loteria fantowa, stoisko z balonami i malowaniem twarzy, konkursy plastyczne i sprawnościowe, zabawy z chustą animacyjną i tańce w kręgu. Otwarta była kawiarenka i grill. Na stoisku medycznym chętni mogli uzyskać informacje i nabyć umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wiele emocji wzbudziła wizyta policjantów. Festyn zakończył się losowaniem nagród głównych dla uczestników loterii fantowej.
Prace plastyczne zostały wykonane techniką rysowania oburącz oraz wzbogacone dostępnymi materiałami. Konkurs wygrała praca wykonana przez dzieci z grupy Żabek.