Jesteś tutaj: Start

Dzieci przywitały Mikołaja z entuzjazmem i radością. Zaśpiewały, powiedziały wierszyk, zatańczyły. Mikołaj też zatańczył a potem odwiedził poszczególne grupy i wręczył dzieciom prezenty:)
Dzieci uczestniczyły w kolejnym koncercie muzycznym. Tym razem była to opowieść o Kurce Złotopiórce - bohaterce wiersza J. Tuwima, która wędrowała po świecie i spotykała na swej drodze inne zwierzęta. Oprawę muzyczną opowieści zapewnili muzycy grający na flecie, gitarze i fagocie.
Dzieci z grupy "Tygrysków" zajęły III miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym.
Dzieci wysłuchały zabawnej opowieści o instrumentach smyczkowych, której bohaterami były skrzypce, wiolonczela i kontrabas. Nie zabrakło również wesołej zabawa w rytm granych "na żywo" utworów.
Wszystkie grupy uczestniczyły w spotkaniu z panią Magdą i panią Mariolą z nowosolskiego SANEPID-u. Najpierw była rozmowa o higienie i pokaz prawidłowego mycia rąk, a następnie rozmowa o zdrowym odżywianiu ilustrowana "Talerzem zdrowia". Egzamin z wiedzy o zdrowym stylu życia przedszkolaki zdały celująco. Na zakończenie spotkania Klaudia z grupy Kubusiów otrzymała nagrodę za udział w konkursie zorganizowanym przez SANEPID.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po mieście, przechodzeniu przez ulicę i konieczności używania odblasków. Przypomnieli też o obowiązku zapinania pasów w czasie jazdy samochodem i noszenia kasków w czasie jazdy rowerem. Wszystko po to, aby dzieci były zawsze bezpieczne. Przedszkolaki zadawały pytania, a potem śpiewały piosenki, czym sprawiły gościom wiele radości.
"997 taki numer mam, jeśli się coś dzieje, ja pomogę wam"