Jesteś tutaj: Start

Informujemy, że zajęcia relaksacyjne dla dzieci zaplanowane na 5 lutego zostały odwołane.
Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.
28 stycznia w Nowosolskim Domu Kultury odbył się XVII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych wykonawców oraz miłośników świątecznej muzyki. Podczas festiwalu zaprezentowała się m.in. grupa Tygryski, która wystąpiła z utworem „Gdy pan Jezus…”. Ich występ został ciepło przyjęty przez publiczność i sprawił wiele radości zarówno wykonawcom, jak i słuchaczom. Wydarzenie było dla uczestników ciekawym, wartościowym doświadczeniem muzycznym 😊.
Drodzy Rodzice!
W lutym 2026r. rozpoczną się w naszym przedszkolu zajęcia w oparciu o metodę SensoGimnastyki Smyka. Są one adresowane do dzieci najmłodszych (1-4). SensoGimnastyka Smyka to metoda, która odpowiada na potrzeby najmłodszych dzieci: nadwrażliwości sensoryczne, problemy z koncentracją, napięcie emocjonalne. Program pracy z dziećmi opiera się na nowoczesnych formach wspierania rozwoju dzieci zgodnych z integracją sensoryczną i neuronauką. Zajęcia mają na celu rozwijać zmysły i wspierać rozwój senso-motoryczny dzieci – od motoryki i mowy po regulację emocji, koncentrację i budowanie relacji. Przedszkolaki nauczą się też współpracy w sposób naturalny i radosny. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu, a prowadzić je będzie certyfikowany trener SensoGimnastyki Smyka pedagog Agnieszka Kędzierska.
Dziś dzieci z gupy Tygryski oraz Kubusie wzięły udział w spektaklu teatralnym „Magic Circus Theatre Show”, który odbył się w Nowosolskim Domu Kultury. Spektakl wywołał u dzieci ogromne wrażenie i zapewnił dobrą zabawę dzięki magii, tajemniczości i bajecznej atmosferze tworzonej przez występujących artystów. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość udziału widzów w pokazach magii, co zwiększyło ich atrakcyjność. Największy zachwyt dzieci wzbudził występ iluzjonisty z użyciem laserów oraz żonglerka. „Magic Circus Show” łączył w sobie elementy magii, światła, dźwięku, tańca i efektów specjalnych, które tworzyły niezwykła podróż do świata wyobraźni i dostarczył niezapomnianych wrażeń 😊.
W dniach 21 i 22 dzieci wzięły udział w zajęciach z zakresu preorientacji zawodowej w ramach realizowanego projektu „Akademia Zawodów”. Tym razem przedszkolaki miały okazję poznać zawód marynarza.
Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie jednostki pływające poruszają się po różnych rodzajach wód – słodkich i słonych – oraz jakie atrybuty charakteryzują pracę marynarza. Przedszkolaki obejrzały także historię obrazkową przedstawiającą osobę pływającą statkiem typu kontenerowiec, który transportuje egzotyczne towary do krajów zamorskich – produkty, które nie rosną w Polsce.
Kolejnym etapem zajęć były zabawy utrwalające poznany zawód. Pierwsza z nich rozwijała koordynację wzrokowo-ruchową i polegała na nakręcaniu liny na rolkę po papierze oraz „cumowaniu” łódki. Następnie dzieci uczestniczyły w zabawie matematycznej – podczas słuchania rymowanki przekazywały sobie w kręgu łódki, na których żaglach znajdowały się kropki (od 1 do 5, a w starszych grupach od 1 do 10). Po zakończeniu rymowanki podawany był sygnał z określoną liczbą kropek, a dziecko trzymające łódkę z odpowiednią ilością zostawało pomocnikiem latarnika.
Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu radości, a jednocześnie pozwoliły w atrakcyjny sposób poszerzyć wiedzę na temat pracy marynarza oraz rozwijać umiejętności ruchowe, matematyczne i społeczne.
Dziś w naszym przedszkolu miał miejsce koncert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe Orfeusz zatytułowany „Śpiąca Królewna”. Było to muzyczne widowisko inspirowane znaną baśnią Charles’a Perraulta. Artyści przybliżyli dzieciom opowieść o pięknej królewnie, która po ukłuciu wrzecionem zapadła w długi sen. Historię uzupełniały fragmenty muzyki z baletu „Śpiąca Królewna” Piotra Czajkowskiego. Wydarzenie okazało się znakomitą lekcją muzyki i sztuki. Dzięki koncertowi dzieci przekonały się, że muzyka może opowiadać historie bez użycia słów, a utwory klasyczne potrafią być równie ciekawe jak współczesne piosenki 😊.
W dniach 14–15 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia rozwijające inteligencję emocjonalną w ramach programu „Czuciaki z Krainy Emocji”. Tym razem dzieci poznały nową postać – Nudka, który pochodzi z Wyspy Znudzenia.
Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowieści o dziewczynce Anielce, która miała starannie zaplanowany wolny dzień. Niestety, z powodu niepogody oraz pilnych obowiązków zawodowych mamy, plan nie mógł zostać zrealizowany. Wtedy pojawiła się nowa emocja – NUDA, która stała się początkiem kreatywnego pomysłu na spędzenie czasu i odkrycia, że nuda może prowadzić do twórczych działań.
Po wysłuchaniu historii:
Poznane podczas zajęć formy aktywności pokazały dzieciom, że istnieją proste i ciekawe sposoby na radzenie sobie z nudą, a każda emocja – nawet ta mniej lubiana – może prowadzić do czegoś wartościowego i twórczego.
W dniach 7–8 stycznia w naszym przedszkolu realizowany był projekt „Akademia Zawodów”, w ramach którego dzieci miały okazję poznać zawód listonosza.
Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, jak wygląda strój listonosza, poznały jego narzędzia pracy oraz zapoznały się z symbolami związanymi z funkcjonowaniem Poczty Polskiej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o codziennych obowiązkach listonosza i roli, jaką pełni on w życiu społecznym.
W części praktycznej dzieci:
Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu radości, rozwijały ich wyobraźnię, sprawność ruchową oraz poszerzyły wiedzę na temat świata zawodów.
W holu naszego przedszkola można podziwiać wystawę prac plastycznych wykonanych przez wszystkie grupy przedszkolne.Tematem przewodnim było rysowanie oburącz techniką Dennissona ( Kinezjologia Edukacyjna) pt. "Płatki śniegu" ❄️⛄
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej przedszkolnej wystawy 🙂.
18 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się wspólna wigilia. Był to wyjątkowy i radosny czas, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem bożonarodzeniowym w wykonaniu grupy Tygryski, które wprowadziło wszystkich w ciepły, świąteczny klimat. Po przedstawieniu wszyscy złożyliśmy sobie serdeczne życzenia świąteczne. Następnie, przy dźwiękach kolęd, zasiedliśmy razem do wspólnego obiadu. Spotkanie przebiegło w ciepłej, rodzinnej atmosferze i było piękną okazją do wspólnego świętowania. 😄