
28 maja w naszym przedszkolu odbył się ostatni w tym roku szkolnym koncert zorganizowany przez Lubuskie Biuro Koncertowe pt. „Przygody Sindbada”. Spotkanie z muzykami rozpoczęło się opowieścią o morskich przygodach Sindbada Żeglarza. Artyści, wykorzystując wiele wyjątkowych instrumentów, takich jak szałamaje, sitar oraz koshi (dzwonki), przenieśli nas w fascynujący świat orientalnej muzyki Dalekiego Wschodu. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zachwytem wysłuchały koncertu, aktywnie uczestnicząc w muzycznej podróży pełnej niezwykłych dźwięków i egzotycznych brzmień. Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, które dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Muzykom Lubuskiego Biura Koncertowego za cały cykl spotkań, niezwykłe muzyczne opowieści oraz możliwość poznawania różnorodnych instrumentów i kultur poprzez muzykę. Wszystkie koncerty były dla naszych przedszolaków źródłem wielu niezapomnianych przeżyć i cennych doświadczeń 😊.