^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

SANFORD HARMONY - RÓŻNORODNOŚĆ I AKCEPTACJA

14 października dzieci z czterech grup uczestniczyły w pierwszych zajęciach dotyczących „Poznawania się”, rozwijających umiejętności z zakresu pierwszej części programu "Sanford Harmony" - „Różnorodność i akceptacja”. 

/zdjęcia - gr.II "Biedronki"/

Czytaj więcej...

KONSULTACJE Z RODZICAMI 2020/2021

HARMONOGRAM KONSULTACJI Z PSYCHOLOGIEM 

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Czytaj więcej...

WSPIERANIE SAMODZIELNOŚCI DZIECKA

Czym jest samodzielność?

Samodzielność to nauka nowych umiejętności, pokonywanie pojawiających się trudności, przeszkód bez dodatkowego wsparcia. Naukę zdobywania nowych kompetencji obserwujemy już od urodzenia, gdy dziecko nabywa umiejętności chwytania interesujących go rzeczy, przemieszczania się a także naukę porozumiewania się z otoczeniem chcąc coś zdobyć/uzyskać.

Czytaj więcej...

CZYM JEST WSTYD?

Uczucie to pojawia się w toku rozwoju dziecka. Na początku jest związane z intymnością czyli np. niechęcią rozbierania się w miejscu publicznym przed obcymi osobami. W miarę rozwoju dziecka, a tym samym jego świadomości zaczyna ono się wstydzić: swego lub cudzego postępowania, zachowania, wypowiadanych błędnych słów, opinii. Uczucie wstydu jest związane z potrzebą uznania – przynależności do danych grup społecznych np. rodzina, znajomi, przyjaciele itd. Brak akceptacji ze strony ważnych dla dziecka osób poprzez wywoływanie w dziecku uczucia wstydu (bycia nieadekwatnym w jego oczach) może sprawić, że jego poczucie własnej wartości (akceptacja siebie) będzie niskie z czasem też mogą pojawiać różne lęki.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.