^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Zajęcia relaksacyjne – Motylek

W dniach 4 i 11 stycznia 2022 w grupie II ,,Smerfy” jak zwykle w każdy wtorek odbywały się zajęcia relaksacyjne. Temat zajęć związany był z motylem oraz jego wcześniejszymi fazami istnienia – gąsienicami. Dzieci według pięciostopniowej metody relaksacji Joanny Węglarz, wykonywały różne czynności od aktywności ruchowej a skończywszy na ćwiczeniach wyciszających. Realizowały następujące ćwiczenia: pokazywały własnymi dłońmi zmianę gąsienicy w motyla, naśladowały pełzające gąsienice jak również latały jak kolorowe motylki, składały własne dłonie w motylki oraz je wspólnie odrysowywały, przesuwały zabawką motylkiem po narysowanym torze jego lotu. Na koniec oczywiście wyciszały się słuchając utworu instrumentalnego „Motyle” oraz słuchały bajki o „Motylku Uroczku”.

Czytaj więcej...

Zajęcia relaksacyjne – Słońce i plaża

W dniach 23 listopada i 21 grudnia w grupie II „Smerfy” realizowane były zajęcia relaksacyjne, które tym razem dotyczyły ,,Słońca i plaży”. W ramach aktywności fizycznej dzieci do grającej muzyki naśladowały pluskanie w wodzie, podskakiwanie oraz uciekanie przed falami. W zakresie rozluźniania ciała, dzieci do podanych instrukcji słownych udawały, że opalają się oraz budują zamki z piasku. Z kolei w ramach ćwiczeń oddechowych dzieci chuchały na własne zmarznięte kończyny po kąpielach wodnych, jak również regulowały własny oddech poprzez wdechy i wydechy unoszące muszle znajdujące się na ich brzuchach. Rozwijając pozytywne emocje i uważność dzieci wręczały sobie pluszowe słoneczko – dając sobie w ten sposób słoneczny dzień oraz nasłuchiwały, co szepczą do nich przekazywane w kręgu muszle. Na zakończenie zajęć dzieci słuchały wyciszającej piosenki oraz krótkiej opowieści.

Czytaj więcej...

Przewidywanie uczuć

W ramach realizacji części II. Empatia i krytyczne myślenie dzieci z grupy I „Biedronki” w dniu 16 listopada uczestniczyły w zajęciach dotyczących przewidywania uczuć. Na podstawie opowiadania o przygodach sympatycznego ufoludka Zi, jak również ćwiczeń praktycznych, dzieci uczyły się rozpoznawania uczuć na podstawie wydarzeń je poprzedzających.

Budowanie wspólnoty

Na zakończenie części I. Różnorodność i akceptacja dzieci z grupy I „Biedronki” w dniu 9 listopada uczestniczyły w zajęciach dotyczących budowania wspólnoty. Podczas zajęć dzieci poznały czym jest grupa osób, jakie grupy znają oraz do jakich obecnie przynależą. Dzięki praktycznej zabawie dzieci stworzyły własny GRUPOWY plakat o nazwie „Biedronki”. Każdy z jej członków wniósł wkład w powstanie wspólnej pracy.

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.