^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

FUNKCJE PRYMARNE

Oddychanie, jedzenie i picie to prymarne, podstawowe umiejętności dziecka. To, w jaki sposób je, pije i oddycha, przełoży się na to jak mówi. Picie z otwartego kubka, nie tylko jest neutralne dla zgryzu, ale także pozwala uczyć się tego prawidłowego połykania, trenuje wargi, język dziecka, uczy prawidłowego sposobu oddychania (wdech nosem, wydech ustami).

Czytaj więcej...

MIĘŚNIE TWARZY - FILMIK 3D

Polecam  bardzo ciekawy filmik na temat  mięśni twarzy.

Czytaj więcej...

MOTORYKA MAŁA

Istnieje ścisły związek między rozwojem ruchowym dziecka, szczególnie rozwojem motoryki precyzyjnej a jego rozwojem mowy.

Mowa oraz motoryka mała na poziomie neurofizjologicznym są ze sobą ściśle związane. Oba ośrodki (ośrodek ruchowy mowy oraz ośrodek ruchowy ręki) są ze sobą powiązane funkcjonalnie w mózgowej organizacji czynności psychicznych. Obie funkcje należą do wyższych i złożonych czynności mózgowych zajmujących największy, w porównaniu z innymi funkcjami, obszar kory mózgowej.

Najprościej tłumacząc twarz oraz ręce znajdują się blisko siebie i zajmują największy obszar na powierzchni kory mózgowej.

Dzieci, u których stwierdza się opóźniony rozwój ruchowy, problemy z napięciem mięśniowym, koordynacją wzrokowo-ruchową, motoryką małą, z opóźnieniem rozwijają mowę.

Czytaj więcej...

ĆWICZENIA ODDECHOWE

Ćwiczenia oddechowe są bardzo lubiane przez dzieci, bo to naprawdę wspaniała zabawa. Jak ważne jest prawidłowe oddychanie i jakie zabawy można przeprowadzić w domu, dowiedzą sie Państwo z artykułu (link poniżej).

https://www.google.com/url?q=https

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.