^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

POWRÓT DO NOWEJ RZECZYWISTOŚCI

Powoli wracamy do nowej rzeczywistości… Nadal trudno mi to określić jako normalność, niestety, ale od czegoś trzeba zacząć.

Czytaj więcej...

WCZESNA NAUKA CZYTANIA SYLABAMI

Najlepszy czas na poznanie kodu pisanego przypada na sam początek wieku przedszkolnego.

Czytaj więcej...

TEKSTY DO ĆWICZEŃ APARATU MOWY

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy a więc język, wargi i podniebienie przygotowują do prawidłowego mówienia. Można je prowadzić w formie zabawy już z 2 - 3 letnim dzieckiem. Dzieci mają naturalną skłonność do wielokrotnego powtarzanie ulubionych zabaw.

Jeśli więc potraktujemy ćwiczenie jako zabawę, będzie ono dla dziecka czystą przyjemnością. Rola dorosłego polega na pokazaniu poprawnie wykonanego ćwiczenia i zachęcaniu dziecka do pracy przez chwalenie za podejmowany wysiłek, choćby efekty nie były od razu widoczne. Lepiej ćwiczyć krótko, ale częściej 3 - 4 minut z 3-latkiem, do 10 ze starszym dzieckiem, pamiętajmy jednak, że czas trwania i liczbę powtórzeń należy dostosować do indywidualnych możliwości dziecka. Na początku należy wykonywać ćwiczenia z dzieckiem przed lustrem, kiedy potrafi już wykonać je bez kontroli, można wykorzystywać każdą nadarzająca się okazję: spacer do parku, jazdę samochodem czy drogę do przedszkola…

 

Czytaj więcej...

ŁAMAŃCE JĘZYKOWE - ĆWICZENIA I ZABAWY LOGOPEDYCZNE

Wypowiadanie tzw. łamańców językowych to doskonała metoda ćwiczenia sprawności językowej.

Może być też świetną zabawą z dziećmi. Dobrym pomysłem na zachęcenie malca do ćwiczeń logopedycznych jest zabawa w łamańce językowe (zwanych zemstą logopedy J). Komu uda się wypowiedzieć poniższe frazy poprawnie? Każda pomyłka z pewnością wywoła u ciebie i twojego dziecka wybuch śmiechu. Świetna zabawa gwarantowana!

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.