^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

EASTER EGG HUNT, CZYLI POLOWANIE NA PISANKI

Wielkanoc jako jedno z ważniejszych świąt chrześcijańskich, obchodzona jest w różnych częściach świata, a jak wiemy co kraj, to obyczaj. 

W Wielkiej Brytanii z okresem wielkanocnym związana jest popularna zabawa. Jest nią Easter Egg Hunt, organizowana w Wielką Niedzielę. Zabawa ta polega na znajdywaniu ukrytych świątecznych jajeczek. Mogą być to tradycyjne pisanki lub też czekoladowe jajeczka wypełnione w środku słodyczami.

Czytaj więcej...

EMOTIONS - ZABAWY POWTÓRZENIOWE

Zachęcam do powtórzenia tematyki o emocjach, zrealizowanej w listopadzie ubiegłego roku.

Czytaj więcej...

COLOUR MIXING, CZYLI ZABAWA KOLORAMI

Colour Mixing to zabawa polegająca na łączeniu barw i otrzymywaniu nowych. Jest to świetna forma zabawy, ale i okazja do utrwalania nazw kolorów w języku angielskim.

Czytaj więcej...

SPRING IS HERE, HURRAH !!!

"Hello, Spring! What's your colour?

I am green, I am green.

Trees are green, grass is green.

Green is my favourite colour"

Czytaj więcej...

PROPOZYCJE ZABAW W DOMU

Poniżej znajduje się kilka propozycji zabaw językowych, które rodzice mogą wykorzystać podczas organizowania dzieciom czasu w domu. 

Czytaj więcej...

JĘZYKOWY ZAWRÓT GŁOWY W MARCU

W marcu na zajęciach z języka angielskiego realizowaliśmy zagadnienia z tematyki o częściach ciała.

Dzieci poznały następujące nazwy części ciała:

  • Grupa Żabek – zapoznanie z piosenką Head and shoulders;
  • Grupa Biedronek - head (głowa), shoulders (ramiona), knees (kolana), toes (palce u stóp), eyes (oczy), ears (uszy), mouth (usta), nose (nos);
  • Grupa Tygrysków - head (głowa), shoulders (ramiona), knees (kolana), toes (palce u stóp), eyes (oczy), ears (uszy), mouth (usta), nose (nos);
  • Grupa Smerfów - head (głowa), shoulders (ramiona), knees (kolana), toes (palce u stóp), eyes (oczy), ears (uszy), mouth (usta), nose (nos);
  • Grupa Kubusiów Puchatków - head (głowa), shoulders (ramiona), knees (kolana), toes (palce u stóp), eyes (oczy), ears (uszy), mouth (usta), nose (nos).

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.