^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Smerfy - grupa przedszkolna

smerfy1       

Światowy Dzień Mycia Rąk

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Mycia Rąk. Przypomnieliśmy sobie, kiedy należy myć ręce, jak to prawidłowo robić, stworzyliśmy własną instrukcję mycia rąk, a nawet smerfne mydła. Większość Smerfików wybrała produkcję mydła z płatkami róż. Jedynie Mateusz i pani Arleta zdecydowali się na mydło lawendowe. 

Czytaj więcej...

Czy kropka to na pewno "tylko" kropka?

W tym roku Smerfiki nie obchodzily Dnia Kropki, ale dzisiaj z panią Anią kropkami się pobawiły.Wykonaly doświadczenia kropkowe - stworzyły kropki z różnych materiałów, narysowały swoje przepiękne kropki (które zamieniły się w kule 😀), a nawet wykonały kropkowy masaż. Rozegrały również nietypowy mecz piłki i nauczyły się korzystać z termometru uczuć.

Czytaj więcej...

CO TO ZA WARZYWO?

Smerfy bardzo chętnie uczestniczą w zabawach dydaktycznych, takich jak dzisiejsza...

Przed dziećmi ułożone zostały kartoniki z kropkami od 1 do 6. Po drugiej stronie kartoników ukryte były ilustracje warzyw.

Wybrane dziecko rzucało kostką do gry. Dzieci wspólnie przeliczały liczbę oczek, mówiły jakie warzywo wylosowały i dzieliły jego nazwę na sylaby.

Na drzewie owocowym dzieci wykonywały proste działania wykotzystujac liczmany- jabłka. :)

Czytaj więcej...

Koniec lata w smerfnym sadzie i ogrodzie

W tym tygodniu Smerfiki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt, bawiły się na magicznym dywanie, tworzyły zbiory owoców i warzyw, robiły szaszłyki z owoców, które chętnie spałaszowały. Pani psycholog prowadziła w tym tygodniu z nami zajęcia o złości.

Czytaj więcej...

Smerfiki kodują

Nasze pierwsze kroki w kodowaniu oraz pierwsze znaki w języku migowym. Po zakodowaniu zadania zobaczyliśmy literki PJM - Polski Język Migowy. Nauczyliśmy się migać "dzień dobry" oraz magiczne słowa "proszę, dziękuję, przepraszam". 

Czytaj więcej...

Nowe projekty Smerfów!

W tym roku Smerfiki wezmą udział w projektach edukacyjnych "Emocja" i "Gramy zmyslami". Przed nami mnóstwo wyzwań, ciekawych zajęć i przede wszystkim nowych doświadczeń.

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.