^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Smerfy - grupa przedszkolna

ZABAWY Z BALONAMI

Trzy propozycje zabawy z balonami: odrzutowy pojazd, rakieta i wyrzutnia to świetne zabawy dla dzieci w domu. Potrzebne są: balony, słomki, sznurek, rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku oraz mocną taśmę klejącą.

 Odrzutowy pojazd

Wybierz zabawkowy pojazd – autko, wagonik, itp. Zwróć uwagę, aby był lekki i swobodnie obracały się w nim kółka. 7-10 cm słomki umieść w otworze balona i szczelnie zaklej taśmą. Całość przyklej do pojazdu, w taki sposób, aby słomka była skierowana do tyłu, pod skosem, z wylotem możliwie najbliżej podłogi. Nadmuchaj, postaw na równej podłodze i jazda!    

Rakieta

To klasyk zabawy z balonami, jest prosty i daje sporo frajdy. Do nadmuchanego balona przyklej taśmą słomkę. Przewlecz przez nią sznurek lub grubą nitkę. Następnie napnij sznurek o długości kilku metrów, przywiązując go do do dwóch punktów. Nadmuchaj balon i… 3… 2… 1… Start!                                 

Wyrzutnia

Odetnij wylot balona tak, żeby dało się go naciągnąć na rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku. Przyklej balon do rolki taśmą. Przygotuj lekkie kulki, np. uformowane z papieru. Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas zabawy w domu i zwróć uwagę, aby dzieci nie strzelały ciężkimi przedmiotami.                                         

https://youtu.be/Lxt1cz_Hxbk  

 

Pozdrawiam i życzę wesołej zabawy!                 Joanna Buśko

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.