^Do góry
  
  
  

Biedronki - grupa przedszkolna

biedronki01                                      

POZNAJEMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW

15 maja wybraliśmy się do gabinetu kosmetycznego, aby poznać pracę kosmetyczki, mamy Zacharego. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda profesjonalny zakład kosmetyczny, poznać jego wyposażenie oraz sprzęt, którym wykonuje się różnorodne zabiegi pielęgnacyjne.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny - maj

Czytaj więcej...

Warsztaty sensoryczne dla dzieci i rodziców

24 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu kolejne warsztaty sensoryczne dla dzieci z grupy ,,Biedronek" i ich rodziców, które prowadziła Pani Asia. Podczas zajęć dzieci z pomocą rodziców tworzyły butelki sensoryczne oraz slime. Następnie dzieci bawiły się różnymi masami plastycznymi (slime, sztuczny śnieg, kisiel, masa gąbczasta itd).Tworzyły również kompozycje kwiatowe na gotowych szablonach oraz wypełniały je piankoliną.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

23 kwietnia odbył się Przedszkolny Przegląd Teatrzyków. Nasza grupa zaprezentowała przedstawienie pt. „Nie jemy tego, czego nie znamy”. Ostrzegaliśmy przedszkolaków przed zbieraniem i spożywaniem trujących grzybów oraz nieznanych owoców.

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Biedronki poznały działania ludzi, które zagrażają Ziemi oraz skutki niszczącej działalności człowieka w środowisku naturalnym. Utrwaliły zasady segregacji odpadów i recyklingu, wykonały ekologiczny plakat „Dbamy o naszą planetę” oraz stworzyły śmieciowe budowle. Za pomocą słomek i magnetycznych wędek posprzątały zaśmiecone jezioro.

Czytaj więcej...

Realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami" - Dźwięki wokół nas

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami" dzieci z grupy ,,Biedronki" słuchały dźwięków, które tworzyły za pomocą materiałów sypkich np. ryżu, grochu, piasku, makaronu, muszelek, kamyczków itd. Łączyły to z instrumentami np. bębenkiem, tubą. Oraz tworzyły własne instrumenty i omawiały dany dźwięk.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.