^Do góry
  
  
  

Aktualności Przedszkola nr 9 w Nowej Soli

Zajęcia z Ratownikami Medycznymi

W środę w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z ratownikami medycznymi z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego "Medyk". Ratownik wyjaśnił, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki mogły pochwalić się znajomością numeru telefonu alarmowego do pogotowia ratunkowego, oraz numeru ogólnoeuropejskiego 112. Następnie Tygryski i Kubusie wysłuchały najważniejszych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia. Dzieci miały także okazję samodzielnie założyć bandaż swoim misiom. Po ćwiczeniach w sali obie grupy poszły obejrzeć karetkę pogotowia ratunkowego. Przedszkolaki mogły wejść do środka auta, zobaczyć jak wyposażona jest karetka. Dzieci mogły zasiąść za kierownicą karetki, posłuchać alarmowego sygnału dźwiękowego i poczuć się choć przez chwilę jak Ratownik Medyczny podczas akcji ratowniczej 😊.

Czytaj więcej...

Nowosolskie Talenciaki - II Międzyprzedszkolny Przegląd Talentów

W czwartek 25 kwietnia w Nowosolskiej Hali Sportowej odbył się przegląd Nowosolskich Talenciaków, w którym wzięły udział wszystkie miejskie przedszkola. Nasze przedszkole reprezentowała grupa Kubusie, które swym występem zabrały nas do pięknego muzycznego Meksyku. Za swój występ Kubusie otrzymały wyróżnienie 😊. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

Uwaga Konkurs

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie z nagrodami ,, Nie śmiecimy - tworzymy ". Stwórz swoją butelkę sensoryczną i podpisaną ( imię,nazwisko oraz jaka grupa) przynieś do grupy II ,,Biedronki". Termin do 10 maja.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

XIV Przegląd teatrzyków

Przedszkolny Przegląd Teatrzyków to jedna z tradycji naszego przedszkola. Wszystkie grupy przygotowały przedstawienia poruszające ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo.

"Żabki" przypomniały zasady bezpieczeństwa obowiązujące przy przechodzeniu przez jezdnię

"Biedronki" ostrzegały przedszkolaków przed zbieraniem i spożywaniem trujących grzybów oraz nieznanych owoców

"Tygryski" zaprezentowały jak należy używać sprzętów elektrycznych w domu oraz jak zachować się podczas pożaru

"Kubusie Puchatki" przedstawiły zasady bezpiecznego korzystania z internetu 

 

Czytaj więcej...

Festyn dla Alana

18 maja w godzinach od 12 do 15 nasze przedszkole razem z Nowosolską Paczką organizuje festyn dla naszego wychowanka Alana. Chętnych chcących wspomóc loterię fantami prosimy o kontakt z wychowawcami grup 😀

Przegląd teatrzyków

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu ekologicznego ,,Dzień Ziemi - każdego dnia "

I miejsce Teodor z grupy ,,Biedronki"

II miejsce Lena z grupy ,,Tygryski"

III miejsce Ania z grupy ,,Żabki "

Wyróżnienia:

Tymek z grupy ,,Tygryski "

Nicole z grupy ,,Tygryski"

Nadia z grupy ,,Żabki "

Czytaj więcej...

Rekrutacja na rok szkolny 2024/2025

Przedszkole posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci z rocznika 2018 (sześcioletnich) i odroczonych od obowiązku szkolnego.

Czytaj więcej...

KONKURS PLASTYCZNY - DZIEŃ ZIEMI KAŻDEGO DNIA

Czytaj więcej...

Koncert muzyczny - "Muzyczne opowieści - Legenda o Liczyrzepie"

Jak co miesiąc odwiedzili nas artyści, którzy tym razem zabrali nas w muzyczną podróż przez piękne Karkonosze razem z niezwykłym bohaterem Liczyrzepą. Tym razem naszymi przewodnikami były takie instrumenty jak trąbka oraz sakshorny 😊

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.