^Do góry
  
  
  
Get Adobe Flash player

Aktualności Przedszkola nr 9 w Nowej Soli

Zwycięstwo Kubusiów w I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Talentów

22 marca odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Talentów "Nowosolskie Talenciaki" organizowany przez Przedszkole Nr 6 i Przedszkole Nr 12. Nasze Kubusie zaprezentowały pokaz cyrkowy "Magik" i zrobiły to tak rewelacyjnie, że zajęły I miejsce w konkursie! Jak to w cyrku bywa, wystąpili kauni, magik, atleci, akrobatki, a nawe zaklinaczka węży. Niebawem zostanie zamieszczony film z tego wydarzenia...

Czytaj więcej...

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

Solidaryzujmy się z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami! We wtorek, 21 marca, załóżmy kolorowe skarpetki nie do pary. Dzieciom do przedszkola proszę dać jeszcze jedną kolorową skarpetkę na rączkę, żebyśmy mogli nimi machać do przechodniów w naszym Marszu Kolorowej Skarpetki.

Koncert muzyczny - Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy

13 marca odwiedzili nas muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem przedstawili nam opowieść muzyczną zatytułowaną „Tam, gdzie chodzą fioletowe krowy”. Muzycy dzięki pięknej grze na instrumentach zapoznali nas z kulturą Tyrolu. Poznaliśmy także wiele nowych instrumentów.

Czytaj więcej...

21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Prosimy o przynoszenie

kolorowych skarpet nie do pary,

z włożoną wewnątrz karteczką

z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą grupy.

Skarpetki przynosimy do swoich grup

w dniach od 15 do 17 marca.

Stworzymy z nich piękną girlandę w przedszkolnym holu.

Teatr "Kopciuszek"

Biedronki, Tygryski oraz Kubusie Puchatki miały przyjemność obejrzeć w Nowosolskim Domu Kultury spektakl pt. "Kopciuszek". Przedstawienie wystawił Katolicki Teatr Edukacji. 

Czytaj więcej...

Bal karnawałowy

Bal nad bale w naszym przedszkolu! Wszystkie przedszkolaki wyglądały niesamowicie. Były też tańce, świetne zabawy, które dodatkowo miały wymiar edukacyjny 😉. 

Czytaj więcej...

Zbiórka pluszaków!

Organizujemy zbiórkę maskotek w dobrym stanie lub nowych, które prosimy przynosić do grupy IV. Zebrane pluszaki zostaną przekazane do akcji „Weź pluszaka za piątaka”, którą Nowosolski Klub Mam wspiera WOŚP. Zbiórka potrwa do piątku, 27 stycznia.

Zimowa wystawa prac plastycznych

Od 17 stycznia w holu głównym przedszkola można podziwiać zimową wystawę prac plastycznych, wykonanych metodą leniwej ósemki. Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych obrysowały kolejno kontury, a następnie malując farbami, naklejając watę, piórka i inne dodatki, udekorowały swoje prace.

Czytaj więcej...

Dziękujemy!

Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za włączenie się w pomoc dla nowosolskiego przytuliska dla zwierząt i przekazanie karmy. Pani, która pomaga zwierzętom poinformowała, że oprócz karmy na wagę złota również są artykuły, które pozwolą wyścielić i ocieplić kojce dla psów i kotów. Jeżeli ktoś posiada niepotrzebne ręczniki, koce, poszewki pościeli chętnie będziemy pośredniczyć w przekazaniu pomocy. Artykuły można przynosić do p.Ani do grupy IV. 

Styczniowy koncert

W poniedziałek 9 stycznia mieliśmy przyjemność wziąć udział w koncercie pt. "Muzyczne opowieści - O rycerzu i królowej Elfów". Poznaliśmy takie instrumenty jak: flet poprzeczny, flet prosty, fagot, flażolet, okaryna i dwojnica. My również wykazaliśmy się dużym poczuciem rytmu i muzykalnością. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. Przedszkole nr 9 w Nowej Soli Rights Reserved.